Головна » Зарубіжна література

Давньокитайський міф про створення світу

Давньокитайський міф про створення світу. 

Мета: ознайомитись з давньокитайськими міфами про створення світу і людей; розвивати допитливість, навички виразного читання ; виховувати інтерес до міфології народів світу.

Актуалізація опорних знань Ігрове завдання “Хто вони такі?” Брахма – Варуна – Вівасват – Вішну – Яма – Адіті – Асури – Ману – Відповіді: творець Всесвіту, бог океану, бог сонця, хранитель Всесвіту, володар царства мертвих, мати богів, найвищий клас демонів, смертний, від якого народилися люди після потопу.

Китай – “Піднебесна країна”

Цікаві факти про Китай і китайців Велика Китайська стіна – найдовша стіна у світі. Її довжина становить близько 6700 км. Це єдина споруда, яку видно з космічної орбіти. Вона повинна була захищати країну від набігів кочових племен.

Цікаві факти про Китай і китайців Жителі Давнього Китаю були великими винахідниками. Вони винайшли компас, папір, шовк, порох, порцеляну. Китайці винайшли також годинниковий механізм. Ще 1000 років тому вони зробили великого водяного годинника, який приводило в дію водяне колесо. Завдяки китайцям ми можемо не боятися дощу. Вони винайшли парасольку більше ніж 3000 років тому.

Цікаві факти про Китай і китайців Повітряні змії з’явилися в Китаї ще 3000 років тому. Вони слугували не лише для розваги, а й допомагали будівельникам піднімати на дах черепицю, а рибалкам – ловити рибу.

Цікаві факти про Китай і китайців Китайці почали будувати морські вітрильні судна за сотні років до європейців. Вони винайшли також навісне крило, завдяки якому можна пливти на кораблі у будь-якому напрямку, незалежно від вітру.

Пантеон китайських богів Бог Паньгу – першопредок

Пантеон китайських богів Богиня Нюйва, що створила із глини людей

Словникова робота Чжан – міра довжини, що складає приблизно 3,2 м. Лі – міра довжини, приблизно 0,5 км. Янь – світла сила, символ чоловічого начала. Інь – темна сила, символ жіночого начала.

Бесіда з учнями Хто і як створив перших людей? (Нюйва) Чи досягла своєї мети богиня Нюйва? (Так, вона перестала почуватися самотньою, бо з’явилося багато людей) Якою богинею вважали Нюйву давні китайці? (Богинею сватання та шлюбу) У чому, на думку давніх китайців, полягала головна заслуга Паньгу? (Він розділив небо і землю, а себе віддав для створення всього необхідного на землі)

Підсумки уроку Чи погоджуєтесь ви з думкою угорського поета Шандора Петефі, який вважав: “Той, хто дивиться у минуле, так же бачить майбутнє, як видно у дзеркалі глибоких вод високе небо”? Чому потрібно знати міфологію різних народів?

Домашнє завдання Підготувати переказ давньокитайського міфу про створення світу і людей. Намалювати до нього ілюстрації. 


Теги: міфи
Навчальний предмет: Зарубіжна література
Переглядів/завантажень: 444/44


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar