Головна » Українська мова

Розробка уроку «Розділові знаки при звертанні» з української мови в 7-му класі

Мета: узагальнити і систематизувати  знання учнів про звернення; формувати вміння визначати звертання в реченнях, розставляти розділові знаки; розвивати мовлення на основі збагачення словникового запасу звертаннями; корегувати слухове сприймання, увагу, мислення пам`ять на основі диференціації звертань; виховувати самостійність, доброзичливість, повагу до людей, естетичний смак.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: таблиця «Звертання», індивідуальні картки, аудіозапис, малюнки.

Хід уроку

 І Організація класу.

Добрий день, діти! Перевірте, щоб на парті лежав зошит, підручник, ручка, олівець та щоденник.

ІІ. Нервово-психологічна підготовка.

Погляньте за вікно. Яка сьогодні погода?
Яким словом можна висловити настрій?
А тепер посміхніться один одному, мені. Стало світліше…
Побажайте товаришу успіхів. Стало сонячно…
Давайте побачити добре і красиве довкола нас!
Отже, до роботи. Успіхів вам! (3 хв.)

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку.

Тема нашого уроку «Розділові знаки при звертанні.»на уроці ми закріпимо знання  про звернення, вживання розділових знаків при зверненні, складатимемо речення із звертаннями та виконуватимемо багато цікавих завдань.
Запишіть дату  і тему уроку. (3хв.)

ІV. Перевірка домашнього  завдання.

Що було задано додому?
Прочитайте речення, назвіть звертання. (3 хв.)

V. актуалізація опорних знань учнів.

1. Метод «Думай»

- Розкажіть за опорною схемою про звернення.

- Кого чи що називає звернення?

- Чим виражається?

- Як виділяється звертання на письмі?

- У якому відмінку вживається? (3 хв.)

VІ. Виконання системи практичних завдань.

Усне складання міні-діалогів.

Звернення до сусіда по парті, похваліть за добрий вчинок, порадійте його успіхам.
Пам`ятайте: ніщо так не тішить вухо людигни, як власне ім`я. (3 хв.)

 Коментований диктант.

На дошці записати речення, пояснити розділові знаки.

Над тобою, бандуристе, небо чисте.  Пригорни сестру-бандуру, бандуристе! (3 хв.)

Де в реченні стоїть звернення?

Словникова робота.

Діти, хто мені пояснить слово «бандура», «бандурист»?
Тлумачення незрозумілих слів ми можемо подивитися у тлумачному словнику.  (учитель читає із словника тлумачення слів).
Подивіться на малюнок із зображенням бандури. (3 хв.)

Фізкультхвилинка.

А зараз відпочинемо. Послухаємо гру бандуриста. Заплющить очі, уявіть собі бандуриста, одягнутого в український одяг, який віртуозно грає на інструменті.
А те6пер подивіться на малюнок. Таким собі уявляли? (3хв.)

Індивідуальна робота. (5 хв.)

Розставити розділові знаки в реченні.

Картка № 1.

Україно ти для мене диво. Ти стоїш на узбіччі дороги калино. Чом ти зажурився чоловіче?

Картка № 2.

Мир і любов, Україно, неси. Сонце, дякую за день.

Перевірка.
 Усне завдання. (3хв.)

А зараз перевіримо, як визнаєте народні казки.
Доповніть речення звертаннями до персонажів українських народних казок за допомогою малюнків.

Порятуй мене…приплинь, приплинь до бережка!

Мерзни, мерзни…!

Ловись…велика та все велика!

Не їж мене…я тобі пісеньку заспіваю. (3 хв.)

VІІ. Рефлексивно-оцінювальний етап. (3 хв.)

Рефлексія.

Молодці! Всі дуже гарно і старанно працювали на уроці.
Підніміть квіточку ті, хто все запам`ятав, вміє знаходити звертання в реченні. А «пуп`янок» ті, кому ще потрібна допомога.
Будьте правдиві, насамперед перед собою.

Оцінювання.

VІІІ. Домашнє завдання. (3 хв.)

Скласти і записати 3 речення із зверненнями.
Картка.


Теги: Федотова М.В., Звертання
Навчальний предмет: Українська мова
Переглядів/завантажень: 115/11


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar