Головна » Українська мова

Моє захоплення - дзюдо

Презентація на тему: мої захоплення Виконав студент групи Ф-23 : Приймук Владислав

Дзюдо (яп. 柔道, じゅうどう, «шлях м'якої боротьби») — японське бойове мистецтво і вид спорту. Основні правила, принципи тренувань і проведення змагань були сформульовані Кано Дзіґоро. Датою народження вважається день створення Кано першої школи дзюдо в 1882. Починаючи з 2011 року, 28 жовтня (день народження засновника дзюдо Дзіґоро Кано) щорічно відзначатиметься як Всесвітній день дзюдо. Засновник дзюдо Дзіґоро Кано

Справами дзюдо в Україні опікується Українська федерація дзюдо. Українські спортсмени мають непогані успіхи в міжнародних змаганнях. Киянин Сергій Новіков був чемпіоном Монреальської олімпіади. Призерами олімпіад ставали Роман Гонтюк (срібло в Афінах, бронза в Пекіні), Руслан Машуренко (бронзова медаль у Сіднеї). 2009 року Георгій Зантарая у Роттердамі (Нідерланди) став першим в історії українським чемпіоном світу. На тому ж чемпіонаті світу Марина Прищепа здобула срібну медаль.

Роман Гонтюк (срібло в Афінах, бронза в Пекіні),

Георгій Зантарая (21 жовтня 1987, Грузинська РСР) — український дзюдоїст грузинського походження, заслужений майстер спорту, чемпіон світу 2009 року, віце-чемпіон Європи 2009 року. Перший чемпіон світу з дзюдо в історії України.

Марина Прищепа (28 липня 1983, Українська РСР) — українська дзюдоїстка, майстер спорту міжнародного класу, срібна призерка чемпіонату світу 2009 року, віце-чемпіонка Європи 2009 року. Володарка чотирьох бронзових медалей Чемпіонатів Європи.

Вагові категорії чоловіки До 60 кг 60–66 кг 66–73 кг 73–81 кг 81–90 кг 90–100 кг Понад100 кг Жінки До 48 кг 48–52 кг 52–57 кг 57–63 кг 63–70 кг 70–78 кг Понад78 кг

Дзюдо як спорт Дзюдо є олімпійським видом спорту з Олімпіади 1964, яка проходила в Токіо. З 1988 в прогаму Олімпійських ігор включено також жіноче дзюдо. На Сеульській олімпіаді жіноче дзюдо було показовим видом, а в офіційну програму увійшло лише через чотири роки. Організацією міжнародних змагань із дзюдо опікується Міжнародна федерація дзюдо (IJF). Місце для занять дзюдо Татамі (яп. 畳) (первісне значення "згорнений і складений ") це мати, що використовують як покриття підлоги в традиційній японській оселі. У Японії площа кімнат традиційно вимірюється в татамі (яп. - 場 дзьо:). Приміщення у якому відбуваються заняття - додзьо (яп. 道場 до: дзьо:, «зал для тренувань»). Змагання дзюдоїстів проходять на татамі розміром 8 на 8 або 10 на 10 метрів. Нині для дзюдо татамі виготовляється з литого поролону або пресованої поролоновою крихти. Форма для занять Дзюдоїсти займаються і виступають на змаганнях у дзюдогі(«гі» - «одяг»). Дзюдогі складається з «увагі» (яп. 上衣 увагі, букв. «куртка»), штани «дзюбон» (яп. ズボン дзюбон, букв. «штани») і поясу «обі» (яп. 帯 оби, букв. «пояс»). Класичне дзюдогі білого кольору, саме в білих дзюдогі відбуваються змагання за правилами Японської федерації дзюдо, але в міжнародних і національних змаганнях, що проводяться за правилами IJF, для сприяння роботи суддів та спостереження глядачами, учасники одягнені в дзюдогі білого і синього кольорів. На татамі займаються босоніж, але для пересування в залі за межами татамі потрібні зарі - легкі капці.

Пам'ятник Дзіґоро Кано перед інститутом Кодокан в Токіо

Дякую за увагу


Теги: хобі, твір, Приймук Владислав
Навчальний предмет: Українська мова
Переглядів/завантажень: 748/40


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar