Головна » Українська література

Сучасні українські літературні казки. Василь Симоненко «Подорож у країну Навпаки»

Мета: вчити через казкові образи відчувати слово з його найтоншими відтінками; вчити обґрунтовувати свої погляди, розвивати удосконалювати навички виразного читання; розвивати мовлення, мислення, естетичні чуття; виховувати любов і повагу до близьких людей, вчити відповідальності за свої вчинки.

Обладнання: підручники, зошити, роздатковий матеріал, мікрофон, «чарівна квітка » із завданнями, мультимедійний супровід.

 

Хід уроку

І.Організаційно-вступний етап.

ІІ. Оголошення теми уроку.

1.Вчитель. Сьогодні у нас урок позакласного читання. Ви прочитали на сьогодні казку В. Симоненка «Квітка – Семицвітка ». Сьогодні у нас урок буде непростий. У нас теж своя Квітка –Семицвітка. Але, оскільки, казка у нас про країну Навпаки, то й ми все будемо робити навпаки. Кожна пелюсточка квітки буде задавати нам завдання і ми будемо його виконувати.

2.Мотиваційний етап.

Перед початком уроку ми вивчимо і запишемо епіграф. Ми вибрали такий влучний вислів Теккерея:

« Пильнуйте свої думки – вони стають словами!

Пильнуйте свої слова – вони стають учинками. »

-         Як ви розумієте цей вислів?

-         Чи завжди герої казки думали перед тим, як щось говорити чи робити?

3.Робота в зошиті.

Запис епіграфа в зошит.

ІІІ. Робота над новим матеріалом.

Отже, розпочинаємо нашу роботу, відриваємо першу пелюсточку.

1.    Завдання: «Вільний мікрофон.»

-         Яке враження на вас справила казка?

-         Чи завжди ви прислуховуєтесь до порад батьків, вихователів?

-         До чого це призвело?

-         Яке прислів’я тут буде доречним?

-         Чи впізнали ви себе в одному з героїв?

-         Чим подібні?

2.    Завдання. Словникова робота.

У тексті казки вам зустрічалися такі слова: багно –болото, льох – погріб, гилка – давня гра в м’яч, гопак – український народний танець, кигичуть –крик чайки, склеп - закрите підземне приміщення для поховань. ( слова висвітлюються на екрані, діти пояснюють їх значення ).

3. Гра «Бліц »

Діти швидко відповідають на запитання. За кожне питання діти отримують бали (кружечки ).

-         Як звали хлопчиків з казки?

-         На що вони скаржились?

-         Хто з’явився перед ними?

-         Що він запропонував?

-         Як попали діти в цю країну?

-         Який улюблений вираз вони викрикували?

-         Хто зустрів їх біля млина?

-         Куди погнали дітей?

-         Як вибрались вони з льоху?

-         Де опинились? Хто їх захистив?

-         Чи зрозуміли вони свою помилку?

-         Який висновок можна зробити з цього?

-         Чи хотіли б ви у таку країну? Чому?

-         Яким треба бути,щоб потрапити в таку країну?

4.Читання в особах. Дослідницька робота.

- Яка причина, що діти потрапили в цю країну? Прочитаємо цей уривок казки в особах.

- Сподобалося дітям у цій країні? Чому?

- Який висновок вони для себе зробили?

- Зачитайте хором.

- Як ви думаєте, чи слухняні тепер ці хлопчики,чи думають перед тим, як щось робити. А ви?

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

5.Завдання.Гра лото «Рими».

Дітям даються картки. Потрібно розкласти їх попарно,щоб отримати риму.

1 група     чорнилом – милом

                  наказ – враз

                  полежіть – розкажіть

2 група    жмені – кишені

                 ласуни – кавуни

                  невмивак –для собак

3 група      малечі – до втечі

                   над степами –над ярами

                   усі в крові – ледь живі

Учні зачитують рими.

6. Завдання. Вгадай героя.

В учня на спині написано його ім’я. Він задає запитання дітям, а вони відповідають так, або ні. Хлопчик вгадує своє ім’я. Герої: 1)Невидимка, 2) Кущовик, Червоний Глід; 3) Бородань; 4) хлопчик Толя.

7.Завдання. Кросворд «Казка»

1. Назва країни, в яку потрапили діти ( Навпаки).

2.Назва танцю, який танцювали діти (гопак).

3. Назва казки Івана Липи ( «Близнята» ).

4.Хто із героїв казки ходив у синіх штанях (вояки ).

5. Повчальний висновок будь –якої казки (мораль ).

ІV. Підсумок уроку.

1.    Бесіда.

-         Чи сподобався вам урок?

-         Чого вчить казка?

-         Який висновок ви для себе зробили?

2.    Виставлення оцінок?

V. Домашнє завдання.

Скласти казку про хлопчика, який не любив виконувати завдань.


Теги: Симоненко, Татаренко О.В.
Навчальний предмет: Українська література
Переглядів/завантажень: 170/16


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar