Головна » Правознавство

Права людини

Права людини Виконала студентка Групи 1А Сумського медичного коледжу Федоренко Аліна

Права людини – можливості людини мати певні матеріальні, культурні та духовні блага, необхідні їй для нормального життя та розвитку. Декларація – офіційний документ, в якому проголошено певні принципи та положення. Конвенція – договір між державами з якогось спеціального питання. Організація об'єднаних націй(ООН) – найбільша і найвпливовіша Міжнародна правозахисна організація, створена у 1945 р.

Права людини зазначені: «Загальна декларація прав людини», Міжнародний пакт про громадянські та політичні права.

Вона була прийнята 10 грудня 1948 року у Парижі Генеральною асамблеєю ООН. Цей документ визначає основні міжнародно-правові стандарти. Дотримуватися норм Загальної декларації про права людини повинна будь-яка держава, яка є демократичною.

Із Загальної Декларації прав людини: Стаття 1. Усі люди народжуються рівними у своїй гідності та правах. Вони наділені розумом і совістю і мають чинити по відношенню один до одного в дусі братерства. Стаття 2. Кожна людина повинна мати всі права і всі свободи, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного чи соціального походження, майнового, станового або іншого становища.

У Загальній Декларації прав людини кожна людина має право: - на життя, на свободу, гуманне поводження з боку інших; - на участь в управлінні своєю країною, на вільний доступ до інформації, на свободу думки і переконань; - на працю, освіту, вільний час і медичну допомогу; - на участь у культурному житті.

Класифікація обов 'язків людини: - особисті (громадянські); - політичні; - економічні; - соціальні; - культурні; - екологічні.

Особисті обов'язки можна поділити на фізичні (наприклад, утримувати неповнолітніх дітей) і духовні (наприклад, шанувати честь, гідність,національні почуття людини).

Економічні обов'язки — обов'язок віддавати частину свого прибутку увигляді податку на суспільні потреби та ін.

Політичні обов'язки — додержуватися конституції і законів, захищати батьківщину та ін.

Соціальні обов'язки — обов'язок працю- вати та ін.

Культурні обов'язки — дбайливо стави- тися до пам'ятників історії культури людства та ін.

Екологічні обов'язки — берегти природу; компенсувати збитки, заподіяні забрудненням та іншим негативним впливом на навколишнє природне середовище.

Дякую за увагу!


Теги: Федоренко Аліна, права людини
Навчальний предмет: Правознавство
Переглядів/завантажень: 562/195


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar