Головна » Історія України

ІІІ Універсал. Проголошення УНР. ІV Універсал

Мета уроку: розповісти про перебіг подій в Україні у листопаді – грудні 1917р.; розкрити зміст і дати оцінку ІІІ і ІУ універсалам УЦР;удосконалювати вміння учнів працювати з історичними документами; розвивати вміння визначати причинно-наслідкові зв’язки між історичними явищами та подіями; виховувати в них почуття поваги до історичного минулого України.

Тип уроку: вивчення нових знань.

Структура уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

V.  Закріплення нових знань.

VІ. Підсумки уроку.

VІІ. Домашнє завдання.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Підготовка учнів до роботи на уроці.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Вчитель

З часів занепаду Київської Русі, перебуваючи у складі інших держав, терплячи наругу з боку пануючих чужоземних урядів, український народ прагнув створити власну незалежну державу. Тому революційні події в Росії спричинили могутній поштовх національно-визвольного руху в українських землях та викликали активні суспільно-політичні події в нашій державі.

Епіграфом нашого уроку мені хочеться взяти слова Д. Павличка:

Вставай, народе, в єдину лаву,

Шикуй братерство всіх наших мов,

Вставай творити свою державу,

Вставай, народе, твій час прийшов.

Тема «Українська революція» охоплює значний період, бо державотворчий процес в Україні проходив складно і поетапно.

Сьогодні на уроці ми познайомимось із знаменним етапом – це  утворення і проголошення Української Народної Республіки. Ви спробуєте дати свою оцінку подіям, висловити свою точку зору, відстояти свою позицію. Працювати будете в групах, кожна з яких мала випереджувальне завдання.

ІІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

«Історична розминка»

1.Коли було проголошено І універсал?

2. За І-м універсалом Україна проголошувалась …

3. Як називався перший український уряд?

4.Український уряд очолив …

5. Коли було проголошено ІІ- й універсал?

6. ІІ- й універсал по відношенню до І-го був кроком назад …

ІV. Вивчення нового матеріалу

Завдання для першої групи

На основі додаткової літератури,  роздаткового матеріалу визначити:

Передумови прийняття ІІІ універсалу:

А) Позиція ЦР щодо більшовицького повстання;

В) Заповнити схему;

Б) Кросворд.

Завдання другої групи

1. На основі тексту підручника стор. 128 (Реєнт) визначте основні положення ІІІ універсалу.

2. Атлас. Робота із контурною картою. Завдання 2, стор. 8.

3. Робота з картою. Показати кордони УНР.

4. Дайте оцінку ІІІ універсалу.

Учні третьої групи досліджували історичний документ –ІV універсал ЦР

Завдання для цих учнів

На основі роботи з документом скласти тези ІУ – го універсалу,оформити письмово
Дати відповідь на питання

А) чи не було помилкових положень в цьому документі?

Б) чи не запізно прийняте рішення про проголошення незалежності?

В) в чому полягає історичне значення ІУ універсалу?

(Учні дають відповідають на поставлені запитання).

Перегляд відео

Запитання:

 - Який з універсалів мав найбільше значення у державотворчих процесах 1917-1918рр.?

V. Закріплення нових знань

Виконання тестів

VІ. Підсумок уроку

Що ви взяли для себе з уроку?
Як ви вважаєте, чи був урок результативним?

УІІ. Домашнє завдання

Опрацювати § 17, 18 п.1-4.

Підготувати повідомлення на тему: «Бій під Крутами – це героїзм чи трагедія?»


Теги: універсал, Паранюк М.В., УНР
Навчальний предмет: Історія України
Переглядів/завантажень: 1054/261


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar