Головна » Інформатика

Інтернет мережа

Презентація на тему “Інтернет мережа” Підготувала Учениця 11 класу Коноплянської ЗОШ І-ІІІ ст. Штемпель Анастасія

Інтернет мережа

Інтернет Переваги: Задовольняють інформаційні, освітні, культурні потреби, відкривають безмежний простір для спілкування та самовираження Недоліки: Фінансові шахраї, хакери, різного роду дезінформатори, тенета спокус (комп’терні ігри).

Кожний комп’ютер, підключений до Інтернет, повинен мати свою адресу. Система адресування в Інтернет

IP - адреса IP-адреса за змістом подібна до поштового індексу, що містить інформацію про місто(перші дві цифри) і поштове відділення в ньому (останні три цифри).IP- адреса є послідовністю з чотирьох чисел, розділених крапками. Ліва частина IP-адреси визначає конкретну мережу в Інтернет і називається ідентифікатором мережі . Права частина адреси визначає конкретний комп’ютер у цій мережі .

Доменні Доменна адреса, так само як і IP-адреси , що уточнює місце призначення зліва на право, доменна адреса робить це у зворотному порядку справа наліво: спочатку йде ім ‘я мережі, в якій він знаходиться .

Щоб користувачам Інтернет було простіше зв’язуватися з одним з одним, весь простір адрес розбито на ділянки-домени. Можливий також поділ за певними ознаками всередині доменів. Доменна адреса компю’тера включає в себе, як мінімум, два рівні доменів . Крайній праворуч - домен першого рівня, наступний зліва – його піддомен – домен другого рівня. Домен першого рівня визначає країну або тип організації, до якої належить комп’ютер.

Основні служби Інтернет

Електронна пошта Електронна пошта, або, як її ще називають e-mail- одна з перших служб, розроблених для Інтернет, і одна з найвикористовуваніших. Її схожість на звичайну пошту полягає в тому, що обидві передають повідомлення. Основною перевагою електронної пошти є її швидкість: електронний лист потрапляє в “поштову скриньку” адресата одразу ж після відправлення і зберігається там до прочитання. Поштова адреса в Інтернет складається з двох частин, розділених знаком @ Ім’я користувача @ Ім’я комп’тера

Живе спілкування в Інтернет Найпростішою і найпопулярнішою службою інтерактивних бесід є служба IRC(трансляція бесід в Інтернеті). Розмови відбуваються в так званих “каналах”, які можуть бути як відкритими, так і закритими . Кожна кімната має свою тему. Для участі в розмові, що ведеться в кімнаті IRC , необхідно підключитися до комп’тера, на якому виконується серверна програма IRC.

Програми – клієнтів IRC Сервери IRC з’єднані один з одним і утворюють кілька окремих мереж. Розмову можна вести між людьми , які підключилися до тієї самої мережі . Для участі в бесідах слід установити на комп’ютері одну з програм клієнтів IRC За останні кілька років рівень спілкування в Інтернеті зріс. Створено програми , що дають змогу розмовляти “ по Інтернет ” так, ніби розмова ведеться по звичайному телефону. Маючи звукову карту, вихід в Інтернет і таку програму, можна подзвонити певній людині в будь-яке місце земної кулі коли заманеться.

Правила безпечної роботи в Інтернет для підлітків Будьте відповідальні в мережі Дотримуйтесь мережевому етикету. Звертайтеся з іншими користувачами в мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами. Не дозволяйте себе залякувати і не турбуйте інших користувачів за допомогою фейкових акаунтів.

Будьте обережні при зустрічі з людьми, з якими ви познайомилися онлайн. Пам'ятайте, що людина, з якою ви жодного разу не бачилися все ще залишається незнайомцем. Повідомляйте батькам і дорослим про подібні зустрічі. Правила безпечної роботи в Інтернет для підлітків

Не розголошуй про особисті дані. Не терпи агресію у свою адресу та не принижуй інших користувачів. Будь обережний з новими знайомими. Пам’ятай !

Віруси та хробаки є небезпечними програмами, які можуть поширюватися через електронну пошту або веб-сторінки. Віруси можуть пошкодити файли або програмне забезпечення, що міститься на комп’тері. Хробаки розповзюджуються швидше за віруси безпосередньо з одного комп’ютера на інший. Троянські коні або троянці - це небезпечні програми, які створені так, щоб виглядати безневинними, наприклад, як гра. Після активації вони можуть пошкодити файли без відома користувача. Хакери та зломщики – це терміни, які використовують для людей, які зламують та проникають у системи даних. Найкращим способом захисту комп’ютера є використання брандмауера та регулярне оновлення операційної системи. Неприємності в мережі:

Забезпечення безпеки дітей при роботі в Інтернет Комп'ютерний портал OSZONE.net http://www.wiki.vladimir.i-edu.ru. Безпечний інтернет для дітей http://ultra-warez.net/load/interesnoe/pravila_bezopasnogo_ispolzovanija_interneta_dlja_detej_i_podrostkov/93-1-0-4394. Правила безпечного використання Інтернету для дітей і підлітків Посилання на використовувані ресурси:

Комп'ютер може стати другом або заклятим ворогом, може допомогти в біді, а може додати купу проблем, може допомогти знайти однодумців, а може привести до самотності.

Дякую за увагу!


Теги: Штемпель Анастасія, Інтернет
Навчальний предмет: Інформатика
Переглядів/завантажень: 756/209


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar