Головна » Геометрія

Застосування тіл многогранної форми в навколишньому житті

Застосування тіл многогранної форми в навколишньому житті Підготувала Бегерська А.В. вчитель математики Монастирищенського НВК “Ліцей-ЗОШ І-ІІІ ст. “Ерудит”

Тіла многогранної форми досить поширені в архітектурі, в будівництві.

Форму правильних восьмикутних пірамід мають гострокінцеві дахи на баштах Московського Кремля, що чудово його прикрашають.

Частина даху Набатної башти має форму правильної зрізаної чотирикутної піраміди.

Пам'ятник Вічної Слави, який споруджено в м. Києві, в парку на схилах Дніпра, - це обеліск, верхня частина якого має форму правильної чотирикутної піраміди, а нижня – зрізаної чотирикутної піраміди. Висота цього пам'ятника 27 м.

Дахи пірамідальної форми прикрашають різні кіоски, альтанки, “грибочки” на пляжі тощо.

Форму правильної шестикутної піраміди (повної і зрізаної) часто мають бетонні стовпчики, які ставлять уздовж проїзної частини шляху в небезпечних для транспорту місцях.

У формі правильної чотирикутної піраміди роблять ковпаки над димовими трубами, щоб атмосферні опади не потрапляли всередину труби.

Бункери для піску або розчину, що застосовують на будівництві і в промисловості, часто роблять у формі зрізаної чотирикутної піраміди.

В живописному березовому гаї Підмосков'я збудований комплекс молодіжного олімпійського табору. Його корпуси мають форму тригранних пірамід, дві бічні грані яких перпендикулярні до основи.

У вигляді шести- та восьмигранних пірамід (повних та зрізаних) будують каплички (невеликі церкви) та великі церковні храми.

Багато предметів з навколишнього оточення мають призматичну форму. Це будинок, цеглина, шафа, олівець у вигляді шестикутної прямої призми, кузов автомашини, сірникова коробка, предмети побуту тощо.

За допомогою електронного мікроскопа було встановлено, що деякі віруси мають форму правильних многогранників. У живій природі віруси СНІДУ, лейкозу, герпесу мають форми правильних многогранників.

Кухонна сіль має кристали кубічної сингонії у вигляді тетраедрів. Алмаз найчастіше кристалізується октаедрами, лід – тетраедрами.

Отже: “Навколишній світ – це світ геометрії, чистий, істинний, бездоганний в наших очах. Усе навколо геометрія.” Ле Корбузьє

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА: Геометрія 10-11 кл. О.В. Погорєлов Наука, винаходи, техніка Київ, Торнадо, 2003р. ЩО? ЯК? ЧОМУ? Світ дивовижного та загадкового, Харків Стародавній світ Харків, 2003р. Елементи цікавої математики на уроках математики А.І. Черватюк, Г.Д. Шиманська


Теги: многогранник, Бегерська А.В.
Навчальний предмет: Геометрія
Переглядів/завантажень: 631/157


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar