Головна » Геометрія

Вертикальні кути, їх властивості. Кут між прямими, що перетинаються

Мета: сформувати в учнів уявлення про вертикальні кути; вивчити теорему про вертикальні кути; сформувати в учнів уміння застосовувати вивчену теорему для розв’язування задач. Ввести поняття кута між прямими, що перетинаються.    

Тип уроку:    засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: моніторний проектор.

 

Хід уроку

Організаційний етап. Перевірка готовності учнів до уроку, налаштування на роботу.
Перевірка домашнього завдання.

Математичний диктант

 

Перевірити правильність виконання математичного диктанту (використання КТ). Двом учням поставити оцінки за диктант.

Формування мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Опишіть словами взаємне розміщення кутів, позначених на рис.32 підручника.

 

Вкажіть вертикальні кути на даних рисунках.

д) Побудуйте кут, який дорівнює 70◦. За допомогою лінійки побудуйте кут, верти-

кальний з побудованим. Скільки таких кутів можна побудувати?

Теорема про вертикальні кути. Сформулювати теорему.
 

Формування уміння застосовувати теорему про вертикальні кути для розв’язу-

вання задач.

Задача №1. Чому дорівнює кут, якщо два суміжних з ним кута складають в сумі 100◦?

Задача №2. Один з кутів, утворених при перетині двох прямих в 4 раза, більше за другий. Знайти ці кути.

Самостійна робота з використанням таблиці.

 

Зошити зібрати та перевірити самостійну роботу.

Підсумок уроку.
 

Чи вірно, що для кожного кута можна побудувати тільки один вертикальний кут?
Чи вірно, що для кожного кута можна побудувати тільки один суміжний кут?
 

 
Рис.6

Чи є на рис.6:

а) вертикальні кути;

б) суміжні кути?

 

4) Сума двох кутів дорівнює 190◦. Чи можуть ці кути бути:

а) суміжними;

б) вертикальними?

 

Д/з.  §5 вивчити, №1, №7, №11, №12
 

Дано: α =20◦, β = 10◦
Знайти: всі інші кути


Теги: Каніболоцька В.В., кути
Навчальний предмет: Геометрія
Переглядів/завантажень: 1319/287


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar