Головна » Геометрія

Розробка уроку «Площа паралелограма» з геометрії у 8-му класі

Мета уроку:

  Навчальна складова:

Сформулювати і довести теорему про площу паралелограма;
 вчити учнів застосовувати формулу площі паралелограма до розв’язування задач;

Формулює: Теорему  про площу паралелограма.

Доводить: формулу площі  паралелограма;

Застосовує: вивчені формули площ прямокутника, квадрата, прямокутного трикутника, паралелограма до розв’язування задач.

Розвивальна складова:

розвивати навички мислення високого рівня, спостережливість, вміння шукати аналогії під час  розв’язування задач за допомогою готових  малюнків з умовами; комп’ютерну грамотність учнів.

Виховна складова:

Виховувати інтерес до геометрії, графічну культуру учнів, формування математичного мовлення.

Тип уроку:         Урок засвоєння знань, вмінь та навичок

Обладнання уроку: креслярські інструменти,  комп’ютери, роздатковий матеріал для кожного учня з текстом тестової перевірної роботи, ключ до ТПР, друковані завдання для індивідуальної роботи учнів, вчительська презентація «Площа паралелограма», підручники «Геометрія. 8 клас» М.І.Бурда, Н.А.Тарасенкова.

 

Хід уроку

І. Організація класу.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Мотивація навчальної діяльності.

Повторення формул. Перевірка домашнього завдання.

Ви знаєте, учора до мене підійшли  жінки і розповіли, що хотіли б перевірити, чи вірно у земельному відділі сільської ради записали площі ділянки землі, які їм належать і за які вони платять податки. Ви як думаєте, що треба перш за все знати, щоб виміряти площу земельної ділянки? (форму)

У першої жінка ділянка має форму квадрата зі стороною 50м. Проблема розв’язується, якщо ділянка має форму квадрата;

                (учні називають формулу площі квадрата, рекламують її)

У другої жінки ділянка має форму прямокутника зі сторонами 30м і 50м. Проблема розв’язується, якщо ділянка має прямокутну форму;

                (учні називають формулу площі прямокутника, рекламують її)

У третьої жінки ділянка має форму прямокутного трикутника з катетами 60м і  40м. Проблема розв’язується, якщо ділянка має  форму прямокутного трикутника;

                (учні називають формулу площі прямокутника, рекламують її)

У четвертої жінки ділянка має форму паралелограма. Вона знає, що довжина сторін – 40м і 20м, а відстань між довшими сторонами  - 15м. Чи можемо ми допомогти цій жінці розв’язати проблему?

Озвучування проблеми.
Формулювання і запис теми уроку.
Постановка мети уроку.

ІІІ. Формування умінь та навичок учнів.

1. Практична работа.

У вчителя кілька моделей паралелограмів та ножиці.

Завдання:

За допомогою ножиць і моделі паралелограма зробити фігуру, площу якої ви вмієте знаходити.
Як знайти площу?
Маркером наведіть ті сторони, які треба помножити.
Складіть знову паралелограм і дайте відповідь на питання: чи зміниться площа фігури? Згідно якої вивченої нами властивості можна це стверджувати?
Чим для паралелограма є зафарбавані сторони?
Спробуйте сформулювати теорему про площу паралелограма.

2. Доведення теореми.

(здійснюється на основі вчительської презентації «Площа паралелограма»)

Слайди №1-№4.

 

3. Розв’язання проблеми, поставленої на початку уроку.

Слайд №5.

      

ІV. Первинне усвідомлення учнями нового матеріалу.

Усні вправи. Слайд №6.

 

2. Коментоване розв’язування базової задачі. Слайд №8.

  

3. Відпрацювання оформлення запису задачі в зошиті.

Задача: Сторона паралелограма дорівнює 8,1см, а його діагональ, що дорівнює 14 см, утворює з нею кут  30°. Знайти  площу паралелограма.

 

Дано:                                            

ABCD – паралелограм

AC=14 cм

DC=8,1см

Ð ACD=30˚

Знайти:                                                               

S(ABCD) -?

Розв’язання.

1. Проведемо AP^DC.

2. З DAPC(ÐP=90˚): , як катет, що лежить протии кута 30˚.

3. S(ABCD)=DC×AP=8,1×7=56,7(см2).

Відповідь: 56,7см2.

 

V. Підсумок уроку.

 1. Інтерактивна вправа «Дай відповіді на знаки питання»

 

2. Мотивація та оцінювання учнів.

VI. Домашнє завдання.

§17

І рівень: №722, №724

ІІ рівень: №725, №727

ІІІ рівень: №727, №730

Додаткове завдання: Придумати і розв’язати свою задачу практичного змісту.


Теги: Степанова О.М., паралелограм
Навчальний предмет: Геометрія
Переглядів/завантажень: 226/30


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar