Головна » Геометрія

Прямокутний трикутник. Властивості прямокутного трикутника

Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів з даної теми.
Розвивати логічне мислення, пам'ять, вміння застосовувати набуті  знання на практиці.

Виховувати цікавість до геометрії, працьовитість, уважність, охайність під час роботи в зошитах і на дошці, патріотизм, любов до Батьківщини.

Міжпредметні зв'язки уроку: історія.

Тип уроку: Урок систематизації та узагальнення знань.

Обладнання:

Методи, форми і прийоми:

- використання ключових|джерельних| слів;

- мозковий штурм;

- рефлексія.     

Очікувані|сподівані| результати:

Після уроку учні зможуть використовувати засвоєні математичні поняття, терміни під час розв’язання  задач, знаходити|находити| проміжні етапи у розв’язанні задач різних видів, знаходити|находити| раціональні способи в їх розв’язанні, |вирішенні| аналізувати вивчений матеріал, поглибити свої знання з історії.

 

ХІД УРОКУ:

І. Організаційний момент. Перевірка готовності до уроку (2 хв.)

Учитель: Доброго дня
Всім, хто вивчає математику,
Всім хто любить математику
і тим, хто іще не знає,
Що він любить математику
Сьогодні на уроці ми всі разом будемо плідно працювати.
Яких би супутників ви взяли з собою на урок: гарний настрій, знання, впевненість, наполегливість, активність…

Я бажаю щоб ваші супутники були  поряд з  вами весь урок.

Перевірка д/з

Над якою темою ми працювали з вами на попередньому уроці?
До домашньої роботи є запитання?
Чому ж дорівнюють кути трикутника? (30°,60°,90°)
А який це трикутник?

Вступ:

Сьогодні ми продовжуємо працювати над темою: (слайд 1)
«Прямокутні трикутники та їх властивості.»

Основними нашими завданнями на уроці  буде: (слайд 2)

Узагальнити та систематизувати знання про прямокутний трикутник та його властивості.
Розвивати вміння та навички в застосуванні набутих знань на практиці.
Пригадати історичні події які відбулися в нашому селі 70 років тому.

Епіграф: Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. (слайд 3)

Як ви розумієте ці слова?

Записали в зошиті: 14 березня класна робота.

Яка ж подія відбулася в нашому селі 14 березня?

Діма:  В ніч з 13 на 14 березня 1944 року наше село було звільнено від німецько-фашистських загарбників.

ІІ Актуалізація опорних знань:

Мозковий штурм:

Яка фігура називається трикутником?
Який трикутник називається прямокутним?
Як називаються сторони прямокутного трикутника?
Яка сторона називається гіпотенузою?
Які сторони називаються катетами?
Чому дорівнює сума кутів трикутника?
Сформулюйте властивість гострих кутів прямокутного трикутника?
Сформулюйте властивість катета, що лежить проти кута 30°?
Сформулюйте властивість медіани проведеної до гіпотенузи?

Молодці, ми вдало завершили свій штурм.

А хто мені скаже коли розпочалася ВВ війна?

Наталя: 22 червня 1941 року розпочалася ВВ війна

 

ІІІ Застосування знань, умінь та навичок:

Розв’язування задач за готовим малюнком

Розв’язавши ці задачі ми дізнаємось: коли наше село було захоплене німецько-фашистськими загарбниками.  (слайд 4   )

   Саша: 23 липня 1941 року о 12 годині дня наше село було окуповане фашистами. А вже з вересня 1941 року на території Вороновицького району боротьбу з окупантами розгорнула підпільна організація.

А ми далі продовжуємо нашу боротьбу і знову вашій увазі пропонується задача, яка розкриє нові факти нашої історії

Задачу розв’язуємо на чернетці: (слайд 5)

Катет, протилежний куту 60°, дорівнює 23,8 см. Знайти висоту трикутника, проведену до гіпотенузи.

Діана:Всього на війну в нашому селі було мобілізовано 467 чоловік, 119 з них не повернулися з війни

Робота в зошиті

Розв’язавши дану задачу ми дізнаємося скільки ж наших односельців було відправлено в Німеччину на примусові роботи.  (слайд 6)

 

У прямокутному трикутнику гострий кут дорівнює 60°, а сума гіпотенузи та меншого катета дорівнює 24 см.  Знайти довжину гіпотенузи.

 

Аліна: 16 молодих юнаків та дівчат було відправлено в Німеччину.

Фізкультхвилинка:

Щоб ми могли і надалі творчо працювати і логічно мислити, проведемо фізкультхвилинку

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій уклоніться

За щасливий день вчорашній.

Всі до сонця потягніться,

Вліво, вправо нахиліться,

Веретенцем покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.   З фізкульхвилинкою всі гарно справилися тепер давайте працювати дальше

Задача  (слайд   7 )

У прямокутному трикутнику гіпотенуза дорівнює 12 см. Знайти кути трикутника, якщо висота, проведена до гіпотенузи дорівнює 3см.

 

Якщо ми до меншого кута прямокутного трикутника додамо число, яке вказує на дату захоплення села фашистами  то отримаємо відповідь яка ж армія визволяла село від німецьких загарбників.

Софія: Визволення, знемагаючим від фашистського гніту селам району принесла 38 армія 1-го Українського фронту, якою командував генерал армії, а згодом – маршал Кирило Семенович Москаленко.

Задача практичного  змісту: ( слайд   8-9  )

Відомо, що найбільша дальність польоту снаряда буде, якщо вистріл провести з гармати, ствол якої розміщений під кутом 45° до горизонту.

Як за допомогою підручних засобів виставити гармату, щоб влучити в ціль, яка знаходиться на найбільшій  відстані, на яку може долетіти снаряд?

ІV. Закріплення: ( слайд10 - 18 )

 Тести ( 8 завдань) Ключове слово:ПЕРЕМОГА

Настя: 14 березня 1944року наше село звільнили від фашистів
 Данило:        9 травня 1945 року здобули перемогу у ВВ війні.

V. Підсумок уроку:

Д/з §15, №457, №468. (слайд 19)

Творче завдання: порахувати скільки днів, місяців та років село перебувало в окупації і скласти задачі, які б при розв’язанні вказували на ці числа.

Оцінення.

Рефлексія(2 хв.)

На уроці ми: Повторили… Дізналися… Змогли…

 

Тест

Один з кутів прямокутного трикутника дорівнює 20°. Чому дорівнює інший  гострий кут?

А) 50°                   С) 20°         Е) 70°                   

     2.  Чим являється відрізок СК?

       А                                     

 

                      К

      С                  В

 

П)  висотою       Р)  бісектрисою         К)  медіаною

      3.  Чому дорівнює кут А?

    А                                                            К)      60⁰

                   6см                                         Л)      45⁰

    С                    В                                     М)     30⁰
            3 см

   4. Сторона МР є:

 М                                                                  С)      катетом

                                                                       Б)      бічною стороною

 К                   Р                                             А)      гіпотенузою

5.Знайти довжину медіани проведеної до гіпотенузи, якщо гіпотенуза дорівнює 8 см.

Р)      4 см                С)      8 см                Т)      6 см

6.Чому дорівнює гострий кут рівнобедреного прямокутного трикутника?

Н )     60⁰            О)      45⁰           П)      30⁰

Чи є АВС  прямокутним, якщо кути А і В гострі?

       А                                                         В)      так

                                           В                     Г)      ні

       С                                                         Д)      визначити не можливо

 

Діма:  В ніч з 13 на 14 березня 1944 року наше село було звільнено від німецько-фашистських загарбників.

 

Наталя:  22 червня 1941 року розпочалася Велика Вітчизняна  війна

 

   Саша:  ____________________року о 12 годині дня наше село було окуповане фашистами.  А вже з вересня 1941 року на території Вороновицького району боротьбу з окупантами розгорнула підпільна організація.

 

Діана:  Всього на війну в нашому селі було мобілізовано 467 чоловік,

_____ з них не повернулися з війни

 

Аліна: ______ молодих юнаків та дівчат було відправлено в Німеччину.

 

Данило: Визволення, знемагаючим від фашистського гніту селам району принесла _______ армія 1-го Українського фронту, якою командував генерал армії, а згодом – маршал Кирило Семенович Москаленко.

 

Настя: 14 березня 1944року наше село звільнили від фашистів


Софія: 9 травня 1945 року здобули перемогу у Великій Вітчизняній війні.


Теги: Гуменчук С.В., Трикутник
Навчальний предмет: Геометрія
Переглядів/завантажень: 1151/142


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar