Головна » Геометрія

Паралельність прямої та площини. Паралельні площини

Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про взаємне розміщення двох площин у просторі, про паралельні площини та ознаку паралельності двох площин, відпрацювати норми співробітництва під час групової діяльності та почуття взаємодопомоги, взаєморозуміння, розвивати творчі здібності і пізнавальний інтерес з урахуванням індивідуальних особливостей учнів.

 Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь

 Обладнання: презентація, додатковий матеріал.

                                               Хід уроку:

І. Мотиваційна бесіда з подальшою постановкою цілей.

Геометрія – це цілий світ, який оточує нас з самого народження, бо все, що ми бачимо навколо себе, так чи інакше, має відношення до геометрії.

(Слайд) Епіграф:  «Природа і життя людини формулює власні закони мовою математики.»                                             Г.Галілей

Девіз уроку:   «Дивись – думай - роби висновки!»

ІІ. Перевірка домашньої роботи


Чи існують навколо нас неможливі структури та фігури?.  Слайд2

Презентація неможливих фігур (групова робота)

Геометрія – дивовижна наука: її закони цілком дозволяють припустити існування неможливого.

 Наприклад, одного разу випадкова помилка в просторовій побудові фігури на площині призвела до появи вельми незвичайного напрямку в оптичному мистецтві

Слайд 4-9

ІІ. Актуалізація базових знань

а) Систематизація та узагальнення теоретичного матеріалу.

Інтерактивна гра: «Незакінчене речення» Слайд10-17

Основними фігурами стереометрії є…(точка, пряма, площина)
Якщо дві прямі не мають спільних точок і не лежать на одній площині, то вони…(мимобіжні)
Якщо дві прямі лежать в одній площині і не перетинаються то вони …(паралельні)
Пряма,що лежить у площині має  з нею спільних точок …(безліч)
Якщо дві різні площини мають хоча б одну спільну точку, то … (вони перетинаються по прямій, що містить цю точку)
Якщо пряма а паралельна площині α, то..(у площині існує пряма, що паралельна прямій а)

 

б) Кожний ряд отримує по завданню: Слайд18

Групова робота

1) Знайдіть на малюнку дві паралельні прямі;

2) Назвіть паралельні прямі та площини;

3) Знайдіть мимобіжні прямі.

ІV. Формування теми та мети уроку.

Слайд 19-20

V. Формування нових знань

План

Взаємне розташування двох площин у просторі Слайд 21(учні)
Означення паралельних площин Слайд22
Паралельні площини навколо нас Слайд 23-28(учні)
Ознака паралельності площин Слайд 29

VІ. Формування вмінь.

Розв’язування задач за готовими малюнками. Слайд30
Робота з підручником №950, №951

При розв’язуванні задач використовується найважливіший прийом розв’язування стереометричних задач – зведення їх до планіметричних задач.

VІІ. Підсумок  уроку

а) Учитель оцінює роботу учнів,які брали активну участь у розв’язуванні задач.

б) Рефлексія

Сьогодні на уроці

Я дізнався…

Я навчився…

Я зрозумів…

Працюйте, творіть. Пориньте в безмежну неосяжну країну Геометрію, у якій панують порядок і злагода, де живуть за чіткими непорушними законами і в якій ще стільки невідкритого, нового!!!

Бажаю Вам успіху!!!

VІІІ. Домашнє завдання

опрацювати параграф 26
виконати № 952, №969(практичне).


Теги: паралельність, Петриченко Т.М.
Навчальний предмет: Геометрія
Переглядів/завантажень: 881/190


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar