Головна » Алгебра

Розв’язування вправ на всі дії зі звичайними дробами. Розв’язування текстових задач

Мета:

навчальна: продовжити формувати вміння та навички учнів розв’язувати текстові задачі та приклади на всі дії зі звичайними дробами; підготувати учнів до контрольної роботи;
розвивальна: розвивати здатність правильно і лаконічно висловлювати свою думку, міркування, встановлювати зв’язки; розвивати культуру мовлення учнів, інтерес до предмета; формувати вміння аналізувати, обґрунтовувати відповідь; розвивати компетентність учнів на уроці;
виховна: виховувати відповідальне ставлення до навчання; інтерес до нових знань і прагнення їх набувати; виховувати толерантність, старанність, охайність, дружбу.

Тип уроку: комбінований.

Методи навчання: робота в парах, групах, експрес-опитування, тест, рефлексія.

Обладнання: плакати та листівки з висловлюваннями про математику; картки із завданнями; кубик з запитаннями; сигнальні картки; малюнки для рефлексії.

Девіз уроку: «Щоб дійти до мети, треба насамперед йти» (Оноре де Бальзак)

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап.

1.1. Привітання гостям:

Ми раді вам, добрі люди,

І вітаємо щиро вас,

Та запрошуємо ласкаво

На урок у 6-й клас.

1.2. Мікрофон: (учні передають «мікрофон» один одному і по черзі відповідають на запитання)

– Що я хочу отримати на сьогоднішньому уроці?

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Учні обмінюються зошитами і олівцем виправляють помилки, звіряючись з записами на дошці)

 

№578**.

 (кг) – з’їв І товстун;

 (кг) – залишилося після І товстуна;

 (кг) – з’їв ІІ товстун;

 (кг) – з’їв ІІІ товстун.

Відповідь: третій товстун з’їв  кг торта

– Оцінити учнів

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми на уроці:

продовжимо формувати ваші вміння та навички розв’язувати текстові задачі та приклади на всі дії зі звичайними дробами; підготуватися до контрольної роботи;
будемо розвивати здатність правильно і лаконічно висловлювати свою думку, міркування, встановлювати зв’язки; розвивати культуру мовлення, інтерес до предмета; формувати вміння аналізувати, обґрунтовувати відповідь; розвивати вашу компетентність на уроці;
я буду намагатися виховувати відповідальне ставлення до навчання; інтерес до нових знань і прагнення їх набувати; виховувати толерантність, старанність, охайність, дружбу.

Наш сьогоднішній урок пройде у вигляді квесту.

Квест (від англ. quest - пошук, пошуки пригод) - аматорське спортивно-інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань.

Під час гри команди вирішують логічні завдання, здійснюють пошук на місцевості, будують оптимальні маршрути переміщення, шукають оригінальні рішення і підказки. Після завершення чергового завдання команди переходять до виконання наступного.

Ми будемо виконувати завдання, що допоможе нам доповнити вислів – девіз нашого уроку.

«Щоб дійти до мети, треба …»

ІV. Актуалізація опорних знань.

Метод кубування. (на кожній з граней куба записані запитання. Учень підкидає куб і на яке запитання випаде – дає відповідь)

Як додати два дроби з різними знаменниками?
Як помножити два звичайних дроби?
Як відняти два дроби з різними знаменниками?
Як поділити два звичайних дроби?
Як знайти дріб від числа?
Як знайти число за його дробом?

 

V. Формування вмінь і навичок.

Щоб віднайти наступне слово в цитаті (девізі уроку), розв’яжіть завдання з конверту №1, який знаходиться ліворуч нефритового дерева (дерево щастя)

а) № 1. Розв’яжіть задачу.

 У каструлі було молоко. Пес Барбос відпив  усього молока, а кіт Мурко –  решти, після чого в каструлі залишилося1,2л молока. Скільки молока було в каструлі?

Розв’язання:

1)  – частина молока, яке залишилося після пса;

2)  – частину молока випив кіт;

3)  – частина молока, яке залишилося після кота;

4)  (л) – молока було в каструлі.

Відповідь: у каструлі було 3л молока.

– Оцінити учнів

Перейти до конверту №2 біля приладу:

Прямі перпендикулярні щоб нам побудувати,

То цей чудовий прилад усім нам треба мати.

Це прямих кутів супутник,

Називається він … .(кутник)

 

 

6. Мультфільм займає  об’єму пам’яті диска, що становить 420 Мб. Який об’єм інформації може вміститися на диску?

 

– Оцінити учнів

Щоб віднайти останнє слово в цитаті (девізі уроку), розв’яжіть завдання з конверту №3, який знаходиться за малюнками рослин, з яких виготовляють олію.

в) №3. Розв’язати рівняння:

Розв’язання:

– Оцінити учнів

г) Фізкультхвилинка.

Доки ми вчилися, тихенько та швидко

До класу ввійшла синьорита-помилка.

І щоб вона геть пішла без зупинки,

Ми зробимо зараз фізичну хвилинку.

Правильно – руки вгору, неправильно – вперед,

Правильно лічимо, помилкам – кінець!

 

Перейти до конверту №4 за, який знаходиться біля портрету найвидатнішого українця, письменника, який є символом України (Т.Г.Шевченко)

д) №4. Обчислити:

Учні об’єднуються в пари. Кожна пара самостійно розв’язує завдання. Хто перший виконав – піднімає сигнальну картку.

 

– Оцінити учнів

 «Щоб дійти до мети, треба насамперед йти» (Оноре де Бальзак)

VІ. Домашнє завдання.

 

Цей малюнок відповідає математичній казці

«Подорож Цуценяти і Кроленяти»

В одному дворі жили Цуценя і Кроленя. Вони дружили і часто гуляли разом.

Одного разу Цуценя каже: «Давай вивчимо наше подвір’я». І пішли вони вздовж паркану.

– Перша сторона нашого подвір’я має довжину м, - сказало Кроленя.

Як виявилося, друга сторона двору на м більша.

Ідуть вони далі. Поміряли третю сторону – 12,3м, а четверта – такої довжини, як друга.

– Давай обчислимо довжину паркану навколо нашого двору, – запропонувало Цуценя.

Прибігли вони в сусідній двір до Мишенят.

– Привіт! Ми хочемо допомогти вам обчислити довжину паркану навколо вашого двору, – сказало Цуценя.

– А ми вже знаємо, що наш двір – незвичайний: всі чотири його сторони рівні між собою і дорівнюють по м. Давайте обчислимо разом довжину паркану, – запропонували Мишенята.

Цуценя і Кроленя допомогли Мишенятам обчислити довжину паркану. Який результат вони одержали?

– А який паркан довший і на скільки?! – зацікавилось Кроленя.

Домашнє завдання:

Розв’язати задачу-казку.

Написати міні-твір “Чи можна прожити день без математики?”

Повторити теоретичний матеріал, виконати завдання з підручника:

№ 571,

№ 584*,

№ 597 **.

VІІ. Підбиття підсумків.

 

2. Оцінювання учнів.

 

3. Рефлексія.

 

– Чи отримав я на сьогоднішньому уроці те, чого очікував?

 

Як би ти оцінив свої здобутки на уроці?

 

          Я все зрозумів, я все роблю правильно

          Мені була зрозуміла більша частина матеріалу, але я ще іноді  

         припускаюсь помилок

          Я майже нічого не розумію, це все для мене дуже складне

 

Давайте попрощаємось з нашими гостями, скажемо їм:

– На все добре! До побачення!


Теги: дроби, Баб’як Б.Б.
Навчальний предмет: Алгебра
Переглядів/завантажень: 501/42


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar