Головна » Алгебра

Розв’язання неповних квадратних рівнянь

Мета уроку:  

Навчальна - розширення та поглиблення уявлень учнів про розв’язання рівнянь відпрацювання навичок усної лічби, введення понять повне(неповне) квадратне рівняння.

Виховна - виховання навичок самоконтролю, взаємоконтролю.

Розвивальна - розвиток пам’яті, уваги, логіки, математичного мислення, вміння правильно та послідовно міркувати.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Форми організації уроку: індивідуальна, парна.

Хід уроку:

Епіграф уроку: « Рівняння – це золотий ключ який відкриває усі математичні сизами»

С. Коваль

Оскільки математик повинен бути поетом в душі почнемо урок з вірша Павла Антокольського про рівняння:

«Сухие строки уравнений

В них сила разума влилась

В них объяснения явлений

Вещей разгаданная страсть»

1.Устна лічба:

= 48

Кожна відповідь відповідає деякому фрагменту ілюстрації.

Портрет Франсуа Віета.

Доповідь.

Продовжимо актуалізувати свої знання.

 

1. Розкладіть на множники та виберіть правильну відповідь:

СЛАЙД 2

Учні перевіряють свої відповіді ставлячи оцінку в карту самоконтролю

СЛАЙД 3

2. Розв’яжіть рівняння. Скільки коренем має рівняння?

СЛАЙД 4

3.розташуйте данні рівняння в чотири групи поясніть за якою ознакою ви це зробили.

СЛАЙД 5

1-я группа: имеет три слагаемых;

2-я группа: оба слагаемых содержат переменную;

3-я группа: одно слагаемое с переменной, а другое нет;

4-я группа: одночлен с переменной в квадрате.

 

 II.Поставимо навчальні задачі:

1.Як називаються ці рівняння?(Квадратними)

2.Знайти і прочитати означення квадратного рівняння у підручнику.(стор.198)

3.Запишіть рівняння першої групи в загальному вигляді.

Хороший початок половина справи. Отже дуже важливо визначити правильно коефіцієнти рівняння.

4. Занесите в таблицу коэффициенты предлагаемых уравнений.

СЛАЙД 7

 Організація  перевірки за слайдом 8. 

СЛАЙД 8

5.Учні перевіряють свої відповіді ставлячи оцінку в карту самоконтролю

6.Відновіть квадратні рівняння:

СЛАЙД 9

Організація перевірки за слайдом 10.

СЛАЙД 10 

Учні перевіряють свої відповіді ставлячи оцінку в карту самоконтролю

Чи усі рівняння повні?

В яких випадках квадратні рівняння можна вважати не повними?(Дати характеристику кожній групі).

 Яких рівнянь записано більше?

Перед нами стає задача систематизувати знання про розв’язання не повних квадратних рівнянь.

Розглянути у підручнику на стор. 200 таблицю розв’язань неповних квадратних рівнянь.

Розв’язати біля дошки квадратні рівняння:

IV. Первинне осмислення та застосування вивченого матеріалу.

Навчальна самостійна робота.

 

Критерії оцінок:

Оцінка «10» -  8 балів;

 

Оцінка «8» - 6-7 балів;

 

Оцінка «5» - 3 бали.

ВАРІАНТ І

1.     Розв’яжіть квадратне рівняння ( кожне рівняння 1 бал)

          

2.     Складіть квадратне рівняння, яке має корені 5 і -5.( 2 бали)

 

3.     Розв’яжіть рівняння:

      

       ( 3 бали)

 ВАРІАНТ ІІ

1.     Розв’яжіть квадратне рівняння ( кожне рівняння 1 бал)

          

2.     Складіть квадратне рівняння, яке має корені 0 і 8.( 2 бали)

 

3.     Розв’яжіть рівняння:

(х-4)(х+4)=2х-16

( 3 бали)

 

Найважчим і найважливішою справою для кожного учня є виконання домашньої роботи. Якщо домашнє завдання виконано правильно то на уроці ви відчуваєте себе впевнено.   

Випишіть коефіцієнти рівнянь:

Виписані коефіцієнти і будуть номерами домашньої роботи:

№ 419(3)

№ 420(4-6)

№ 432(1;3)


Теги: Шульц А.С., квадратні рівняння
Навчальний предмет: Алгебра
Переглядів/завантажень: 460/157


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar