Головна » Алгебра

Множення многочленів

Мета:  формувати  вміння та навички множення многочленів. Розвивати  пам’ять, увагу та обчислювальні навички учнів; Виховувати акуратність записів, інтерес до предмету, культуру математичної мови.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь і навичок.

Обладнання:  мультимедійна презентація, комп’ютерні тести,  

 

Хід уроку:

І. Організаційна частина

Ось пролунав шкільний  дзвінок,

І починається урок.

Працювати слід старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім сьомім класі

Діти – просто молодці

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

    Діти, я пропоную вам розгадати ось таку загадку:

На базарі їх не купиш,

На дорозі не знайдеш,

Їх не зважиш на терезах,

І ціни не підбереш

А щоб відгадати її я пропоную вам гру:

На пронумерованих картках записані теоретичні запитання, давши відповіді на які ви отримаєте букви  склавши які ви отримаєте відповідь на загадку (знання)

Що таке одночлен?
Що таке многочлен?
Як помножити два одночлени?
Як розкрити дужки, якщо перед дужками стоїть знак плюс?
Як розкрити дужки, якщо перед дужками стоїть знак мінус?
Як помножити одночлен на многочлен?

 

Не всі з вас в майбутньому стануть математиками. Проте:

Знання, як кажуть, не важкий тягар.

 Але в житті нам зможуть знадобитись.

Щоб вас жалю не пік пізніше жар,

Старайтесь більшому сьогодні ви навчитись.

 

Саме ці слова і будуть епіграфом до сьогоднішнього уроку.

 

 Пропоную вам ряд усних вправ: спростити вирази:

2х+3у - 4х =  -2х + 3у
–х2 + х2  =   0
-5у3- 6у +3у3  = -2у3 – 6у
(2х3у)2= 4х6у2
-6ав4∙ 0,5а2в2  =  -3а3в6
5(х5+у)= 5х5+5у
(х-4)(у2+а2)=

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Ми з вами навчилися додавати, віднімати многочлени і множити одночлени на многочлени, а що ж ми маємо тут? Тут ми маємо дію множення многочлена на многочлен і саме вивченням цієї теми ми займемося на сьогоднішньому уроці.

Отже, тема уроку: Множення многочленів.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Давайте повернемось до нашого останнього прикладу:

Щоб помножити два многочлени треба кожен член першого многочлена помножити на кожен член другого многочлена і знайдені добутки додати.

Якщо можливо, то звести подібні доданки.

(х-4)(у2+а2)=ху2+ха2-4у2-4а2

 

V. Закріплення вивченого матеріалу.

Робота з підручником: № 476, № 478, 480

Перші чотири учні, які виконають правильно  ці номери отримають змогу перевірити свої знання на комп’ютері. (my test)

     VІ. Домашнє завдання

§13 опрацювати

Виконати № 477, 480 , повторити основну властивість пропорції

Виконати № 512 а

    VІІ. Підсумок уроку.

розгадування кросворду
гра «митниця»
знайдіть помилку
яку тему ми вивчили на уроці
що сподобалось на уроці

 

Кросворд

 

По горизонталі

Число, яке ми підносимо до степеня   (основа)
Числовий множник  одночлена (коефіцієнт)
Вираз, що складається з  чисел, змінних і їх степенів (одночлен)
Многочлен, що складається з трьох одночленів  (тричлен)
який знак має стояти перед дужками, щоб розкриваючи дужки всі знаки перед доданками в дужках залишилися ті самі  (плюс)
Наука, що вивчає одночлени, многочлени (алгебра)
Многочлен, що складається з двох одночленів (біном)

 

По вертикалі

1. Сума кількох одночленів (многочлен)

 

Гра «Митниця»

 

      одночлени                                   вирази                               многочлени

 

-2ау

2у3+4х8

(0,5хав)6

-5х +6у -4

23а∙5ав

4х(8у+9а)

 

«Знайдіть помилку»

 

(3-а)(5+а)=8+3а-5а-а2

(4х-1)(у+2)=4ху+8х-у+2

(а2+5)(а4+2)=а8+2а2+5а4+10


Теги: Радзієвська В.В., многочлен
Навчальний предмет: Алгебра
Переглядів/завантажень: 422/75


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar