Головна » Алгебра

Множення десяткових дробів

МЕТА: Домогтися засвоєння правил множення десяткових дробів, формувати вміння застосовувати властивості множення, показати прикладання знань з математики при розв’язуванні задач практичного змісту. Впровадити здоров’язберігаючі технології у навчальний процес.

                                      Хід уроку

1.Організаційний момент.

     Учитель повідомляє учням тему, мету уроку.

2.Перевірка домашнього завдання.

3.Актуалізація опорних знань.

 А) Порівняйте: 7,2дм і 72,3см;     265,8см і 2, 663м,

                              4,2ц і 416,5кг;         0,8т і 7,26ц.

Б) На яке число треба помножити 6,03, щоб отримати 60,3;  6030;   0,603;  0,000603.

В) Обчислити найзручнішим способом:

    0,47*6,32 + 6,32*0,532;

    85,6*9,2 -  85,3*9,2.

Г) Ребро куба 0,3м. Знайти  суму довжин всіх ребер, площу поверхні, об’єм.

Д) Обчислити: 0.42;  0,23 ,  0,15 .

  4. Повторення правила множення десяткових дробів (учні читають вірш разом голосно)

       Множиш дроби десяткові?

      Я ловлю тебе на слові!

      Правило згадайте враз –

      Натуральні числа в нас!

           А вже в добутку важливо

          Комою скакати вліво;

         Стільки цифр вона здобуде,

         Скільки в множниках їх

       після  коми разом буде!

5. Розв’язування вправ.

А) Задача. Батьки Петрика поїхали в будівельний магазин купувати плінтус для кімнати,              але забули виміряти, скільки метрів плінтуса треба купити. Вони зателефонували йому і доручили визначити, скільки метрів треба плінтуса. Він виміряв довжину 4,96м, ширину 3,76м. Що треба зробити з цими величинами? Допоможіть Петрику!

Б) Задача. Одно число в 2 рази більше другого. Якщо більше подвоїти, а менше помножити на 4, то їх сума 48. Знайти ці числа.  ( Менше з них покаже, скільки хвилин життя забирає одна цигарка.)

 *** ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

( Діти виконують фізичні вправи і в цей час вголос проговорюють:

Раз-два – піднімається гора.

Три-чотири – це круті гірськії схили

П’ять-шість - це орли дивний танець завели.

Сім – вісім  - це смерічки похилилися до річки.

Дев’ять – десять – це вода з водопаду витіка.

В) Спростіть вираз:

1,2*0,3а;              1,1х*1,4у ;                 0,9к*8;                   0,27m*n;

0,23*40с;              0,4а*8*в;                   2,8*у*0,5;              0,6а* 0,08в.

*** Вправи для профілактики зору.

 - Піднімаємо очі до стелі, затримуємо погляд на дві секунди, описуємо очима повне коло за годинниковою стрілкою.

- Опустити очі, описати коло проти годинникової стрілки.

- Описуємо поглядом «метелика».

- Посидіти із закритими очима.

Г) Спростіть вираз і знайдіть його значення:

      0,25х*0,4у, якщо х = 1,2, у = 0,3;

      4с*0,5р, якщо с = 0,22, р = 100.

***Вправи для профілактики захворювань шийного відділу хребта.

    Кінчиком носа у повітрі вимальовуємо по черзі цифри від 0 до 9.

6) Конкурс « Знайди помилку «.

    7,15*10 = 715;             0,065*100 = 65;

   3,281*10 = 3281;           4,125*1000 = 412,5.

7) Змагання  « Юні шифрувальники».

  А) Розшифруйте назву кита, вік якого досягає 50-60-років. Для цього виконайте      обчислення і запишіть у таблицю букви, що відповідають отриманим відповідям.

К     8,1 - 5,46                                      2,64

Т    10,8 + 1,06                                    11,86

С    1,05 * 0,3                                       0,315

А    7,01 + 10,3                                    17,31

2,64; 17,31; 0,315; 17,31;  11,86;  2,64; 17,31.( КАСАТКА )

Б) Розшифруйте назву метелика, віддаленість перельоту якого становить 1000 км. Летять ці метелики величезними зграями на вишині до 2км. Виконайте обчислення, запишіть у

Ц    20,5 - 15,2                           5,3

Й    45,35 - 15,51                      29,84

Р    71.85 + 1,55                         73,4 

А    123,9 – 103,1                      20,8

Н    34,56 * 2,1                        72,576

Е    456,3 – 395,6                     60,7

П    50,275 – 29,375                20,9

И    7,5 * 1,1                              82,5

73,4;  60,7;  20,9;  60,7;  29,4;  72,576;  82,5;  5,3 ; 20.8. ( РЕПЕЙНИЦА )

8) Домашнє завдання: п. 34, № 943, 947(2), 965.

9) Підсумок уроку.


Теги: дроби, Гарнагіна І.А.
Навчальний предмет: Алгебра
Переглядів/завантажень: 543/133


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar