Головна » Алгебра

Ділення десяткового дробу на натуральне число

Мета уроку: - познайомити учнів з правилами ділення на натуральне число, формувати в учнів навички та вміння застосовувати набуті знання для розв’язування практичних завдань на репродуктивному та конструктивному рівнях;

-  сприяти розвитку у учнів уваги, пам’яті, критичного мислення, вмінь аналізувати та систематизувати знання;

-  сприяти вихованню працездатності, дисциплінованості, толерантності, вмінь працювати в групі, парі.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Форма роботи: колективна, групова

Хід уроку

1.     Організаційний момент

Сьогодні ми працюємо за девізом :

Математику не можна вивчати, спостерігаючи, як це робить сусід.

А. Нівен

2.     Перевірка домашнього завдання (взаємоперевірка)

На дошці заздалегідь написані розв’язки та відповіді до домашніх вправ. Учні, сидячи в парах, обмінюються зошитами. Олівцем перевіряють правильність вправи.

3.     Актуалізація опорних знань

Прийом «Знайди помилку»

А) коренем рівняння 12х=48  є число 36

Б) 12042:6=207

В) 1,5*0,3=4,5

     4.    Формулювання мети уроку

Цей етап можна спробувати виконати  учням, виходячи з теми уроку.

5.     Постановка проблеми уроку

Учитель пропонує учням задачу :«За 3 кілограми цукерок хлопчик заплатив 81,3 грн. Скільки коштує 1кг таких цукерок?»  Учні пропонують варіант ділення десяткового дробу, але учитель нагадує,що цього вони поки робити не вміють. Тоді у учнів повинна виникнути ідея переведення гривень у копійки. Отримаємо,

8130коп :3= 2710 коп =27,1 грн.

Учитель пропонує учням самостійно сформулювати правило ділення десяткового дробу на натуральне число : можна поділити число 81,3 на 3, не звертаючи уваги на кому, а в частці поставити кому, коли закінчиться ціла частина.

Учитель пропонує наступну задачу: «6 пачок сірників коштують 2,4грн. Скільки коштує 1 пачка?» Таким самим чином, учні прийдуть до висновку : якщо ціла частина діленого менша за дільник, то ціла частина частки =0.

6.     Застосування набутих знань на практиці

1)    (усно) 0,4:2; 0,8:4; 0,06:3; 4,2:2;  6,9:3

2)    А) 3,5:5;  7,8:3;   7,2:6

Б) 3,6:12; 4,5:15;   3,9:30

 ( 2 учня одночасно розв’язують завдання, всі інші записують в зошити, слідкуючи за вірністю розв’язку)

3)    А)0,5:20;  0,2:50;     0,1:40

Б) 4х=8,2;       7х=0,28

 Учні на вибір учителя з місця говорять дії, а учитель записує їх на дошці

7.     Фізкультхвилинка

4)    Робота за картками

Три учня з високим рівнем навчальних досягнень отримують картки

 

І

№1 Обчислити

А) 15,5:5+0,7:7

Б) (8,3-6,5) :6+1,2

В) 41,3:10+3,2*10

№2 Розв’язати рівняння

2х +3,9=13,1

ІІ

№1 Обчислити

А) 9,2:4+3,7

Б) 3,5+ (5,3+2,2):5

В) 19,5:10+7,5*100

№2 Розв’язати рівняння

5х +12,3=15,8

ІІІ

№1 Обчислити

А) 12,3:3+0,4:2

Б) (9,1+3,4) :5+0,9

В) 13,2:10+7,6*0,1

№2 Розв’язати рівняння

4х-7,2=5,3

 

Всі інші учні розв’язують задачу «Яку відстань проїде автомобіль за 7 годин руху, якщо за 5 годин він проїхав 328,5 км.»

5)    Робота в групах (парах)

Скласти 2 різні за розв’язком задачі з теми уроку.

6)    Додаткові завдання

№1 135,2:26 + 7,5:35

№2 На скільки половина числа 47,6 менша за 31,4

8.     Домашнє завдання

Розібрати конспект, розв’язати  завдання

№1 а) 24х=13,2         б) 32х=1,28

№2 а) а) (1,1 +0,22):12             б) (6 - 0,87) : 90

№3 З якою швидкістю їхав велосипедист , якщо він за 2 год проїхав 27,6 км?

9.     Підведення підсумків уроку

Прийом «Ланцюжок»

Учитель задає питання , спираючись на матеріал  уроку,  будь-якому учню, він відповідає і ставить питання наступному.

10.                        Оцінювання учнів


Теги: дроби, Сенчиліна В.В.
Навчальний предмет: Алгебра
Переглядів/завантажень: 534/153


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar