Головна » Алгебра

Дійсні числа

Дійсні числа Виконала учениця 10-А класу Шкляр Маргарита

Дійсні числа — елементи числової системи, яка містить у собі раціональні числа і, в свою чергу, є підмножиною комплексних чисел. Математична абстракція, яка виникла з потреб вимірювання геометричних і фізичних величин навколишнього світу, а також виконання таких математичних операцій як добування кореня, обчислення логарифмів, розв'язування алгебраїчних рівнянь.

Все впорядковується відповідно до чисел. Піфагор

Давньогрецький математик, філософ. Організував свою школу. Досліджував проблеми теорії чисел, геометрії, гармонії, астрономії. Вважав, що все визначають числа. Досліджував різні види чисел: парні, трикутні, квадратні, досконалі, дружні. Піфагор Самоський (бл.580р.-500р. до н.е.)

Цифри – це знаки, якими позначають числа. Натуральні числа – це числа, які використовують під час лічби. Натуральних чисел безліч, а цифр десять. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0

Цілі числа – це натуральні числа, протилежні їм числа та число 0.

Раціональні числа – це числа, які можна подати у вигляді відношення, де m- ціле число, а n- натуральне.

Кожне раціональне число можна записати у вигляді скінченного або нескінченного періодичного дробу.

Існують числа, відмінні від раціональних. Ірраціональні числа – це числа, які не можна подати у вигляді відношення двох цілих чисел. Приклад: Дійсні числа - це усі раціональні й ірраціональні числа.

Комплексні числа – числа виду a+bi, де a і b – довільні дійсні числа, а i- уявна одиниця. Уявні числа – це такі комплексні числа, які не є дійсними.


Теги: дійсні числа, Шкляр Маргарита
Навчальний предмет: Алгебра
Переглядів/завантажень: 398/183


Схожі навчальні матеріали:
Всього коментарів: 0
avatar